13. aprīlī notika Skultes sākumskolas Lieldienu koppasākums - sporta  svētki „Lieldienas sagaidot”.   Saulīte gan šajā rītā īpaši nesildīja, tāpēc pašiem vien  vajadzēja parūpēties  par aktīvu darbošanos .  Un tas arī izdevās.

Svētku organizētāji – direktores vietnieces izglītības jomā Ilona Rupeika un Jeļena Martjanova kopā ar sporta skolotāju Ņikitu Andrianovu  bija izveidojuši   un aprīkojuši  četras dažādas stafetes.  Bērnudārza grupiņas un  skolēni sadalījās četrās komandās:  „Lāsītes”  un „Taureņi”, „Mārītes” un „Saulītes” , „Bitītes” un  2.b klase, 1.a,2.a. un 3.a klase, kā arī 3.b un 4.b klase. Katrai komandai vajadzēja piedalīties visās stafetēs.

No stafetēm viskarstākā bija tā, kurā komandām vajadzēja pēc iespējas  ātrāk salasīt  zaķu izbārstītās, pavisam neparastas Lieldienu olas. Lai piedotu stafetei karstumiņu, skolēni drīkstēja katrs vienā reizē atnest un ielikt  spainīšos tikai divas. 

Toties vislēnākā bija putniņu stafete.  Tajā  vajadzēja uzmanīgi paņemt pašdarinātu putniņu , ielikt to  ligzdiņā (koka karotē) un tā noiet  visu   iezīmēto celiņu. Šajā stafetē veicās tiem, kas nevis skrēja ,bet gāja uzmanīgi, solīti pa solītim.  

Vēl vienā stafetē  vajadzēja pārvadāt  neparastas formas olas gluži parastās rotaļu ķerrās. Darbiņš nemaz nebija tik viegls, kā sākumā varētu likties, jo ceļš  bija līkumains , pilns pagriezieniem.

        Jautra bija Lieldienu kūkas (pashas) cepšanas stafete. Tajā stafetes dalībniekiem palīdzēja jau iegūtā LEGO klucīšu salikšanas pieredze.

         Pēc sporta uzdevumu paveikšanas kā pēdējais kopuzdevums  bija uz  plašā, asfaltētā skolas laukuma sazīmēt   visdažādākās  Lieldienu olas.  Un tad, tāpat kā sporta svētku sākumā,  gan mazie, gan lielie sadevās rokās un izveidoja simbolisku Lieldienu olu. Šo jautrā sporta svētku laikā arī mākoņu kārta virs skolas kļuva plānāka un saulītes siltums spēcīgāks.  

        Lieldienu  sagaidīšanas sporta svētkus  atraktīvi vadīja  svētku Virscālis – skolotāja Irina Troņenkova. Viņa katrai  pirmsskolas grupai un katrai sākumskolas klasei pasniedza dalībnieka atzinības diplomu un klāt vēl  paprāvu maisiņu ar svētku našķiem. 

       Droši vien šīs jaukās dienas lielākais pārsteigums bija Mārupes Mūzikas un mākslas  skolas orķestra  koncerts, kurš diriģenta vadībā izpildīja gan klasiskās mūzikas skaņdarbus, gan muzikālu  fragmentu  no filmas par pasaulslaveno aģentu 007  Džeimsu Bondu. Koncerta nobeigumā  pirmsskolas grupas „Mārītes”  meitenes  Tīna Palēvica un Viktorija  Balode nodziedāja divas skaistas, asprātīgas dziesmiņas, kuras kopā ar vecākiem bija sagatavojušas startam  dziedāšanas sacensībās „Mārupes cālis”.  Lai arī viņām veicas!

        Paldies visu pirmsskolas grupu audzinātājām un sākumskolas klašu skolotājām! Priecīgas Lieldienas!

                                                                                                                Lieldienu preses pārstāvis,

latviešu valodas un literatūras skolotājs Valdis Čeičs