Lai veiksmīgi novadītu noslēguma nodarbību, bija nepieciešams vairāk kā nedēļu ilgs sagatavošanās posms. Vispirms  tika sagatavots strukturēts iecerētā projekta uzmetums: konkretizēti projekta temati, sadalīti starp grupām, sagādāti nepieciešamie materiāli.

            Projekta mērķis bija apvienot visu lielo darbu,  izveidojot  lielu un skaistu no dažādiem papīra darbiņiem saliktu pavasara gleznu. Mūsu panno izmēri bija  2,5 х 1,8 metri. Fonā tika attēlota  agra pavasara ainava:  debesis, strauts, kaila zeme, koku  (priede un bērza) stumbri. Pagarinātās dienas grupā skolēni dienas laikā izgatavoja koku zariņus un piestiprināja tos.

          Katram projekta dalībniekam bija jāveic savs darbiņš, lai uz šīs sagataves  stundas laikā rastos ar formu un krāsu dažādību pārsteidzošs darbs .

          Silītes grupā „Bitītes” (vecums no 1,5 gada, audzinātājas Elīna Kirjanova, Kristina Seļivanova)  katrs mazulis  individuāli ar skolotājas  palīdzību uzlīmēja  uz balta papīra  pamatnes no kreppapīra darinātu zaļas krāsas detaļu - pavasara zālīti.

          Tulpes origami tehnikā veidoja 1.-3.klases audzēkņi (skolotāja Kristīne Feldmane), bet  dzeltenās māllēpes tika zīmētas un krāsotas vizuālās mākslas stundās (1.-2.klases, skolotāja Olga Zagdaja).

          Grupa „Lāsītes” (vecums 3-4 gadi,  skolotāja Ludmila Jurģīte) izveidoja savu aplikāciju:  no saspiestiem kreppapīra gabaliņiem  uz sagatavotas papīra pamatnes izveidoja krāšņas ceriņu  ziedkopas un izveidoja daudzkrāsu krūmu.

          Savukārt PI grupas „Taurenīši” (vecums 3-4 gadi, skolotājas Svetlana Moģiļnaja un Inga Verne) audzēkņu, kā arī 3.-4.klases skolēnu (skolotāja Olga Zagdaja) uzdevums bija papildināt pavasarīgo augu valsti ar pašu darinātiem  tauriņiem, bitēm un mārītēm. 

          Kuģīšu laišana ūdenī - tā ir bērnu iemīļota  nodarbe pavasarī. Tāpēc PI grupas "Mārītes" (vecums 5-6 gadi, skolotāja Anna Čeiča-Sultane) bērni lielā daudzumā sagatavoja  origami  salocītus visdažādāko krāsu kuģīšus, lai "palaistu" tos straujajā peldējumā pa čalojošo strautu panno vidusdaļā.

       2.-3.klases skolēni (skolotāja Gaļina Grizāne) uzzīmēja kokus ar piebriedušiem pumpuriem. Tie tika piestiprināti  pamatnes fona augšējā daļā – tāpēc tie tika zīmēti uz tonēta papīra.

            Koku zaros vēlāk salidoja pulciņš bezdelīgu, tās salokot un spārniņus aplīmējot ar saveltām kreppapīra bumbiņām, bija izveidojuši 1.-2. klases skolēni (skolotāja  Jekaterina Sučkova).

            Lai  parādītu, ka pavasaris ir ienācis ne tikai dabas norisēs, bet arī cilvēku dzīvē  panno daudzviet tika piestiprinātas  Grupa "Saulītes" (vecums 5-6 gadi, skolotāja Irina Romaņuka) izgatavotās mājiņas.  

            Projekta noslēgums  notika skolas zālē: katra grupa un klase atkal sapulcējās zālē un katrs pietiprināja pie panno savu darbiņu. Bērni nāca un nāca, sasēdās turpat zālē uz spilventiņiem un ar interesi vēroja, kā viņu priekšā tapa lielais, krāšņais kopdarbs - panno "Pavasaris klāt!".

Skolas direktores Gaļinas Grizānes rosinātā ideja sasaistīt  pētniecisko darbību mācību stundās ar  interesantu praktisku darbošanos, vienojot tajā visus 120 Skultes sākumskolas izglītojamos, bija izdevusies ar uzviju. Projekta izdošanos nodrošināja arī  direktores vietnieces Jeļenas Martjanovas praktiski organizētā darbība.

          Visu nodarbību gaitu un kopdarba iespaidīgo noslēgumu skolas zālē vēroja uz Pierīgas semināru atbraukušie viesi no Babītes pirmsskolas iestādes un no Zaķumuižas pamatskolas.         

                                                                        Par projekta informatīvo nodrošinājumu                                                                    rūpējās latviešu valodas

                                                                        un literatūras skolotājs Valdis Čeičs