11.decembrī 1.-5.klases skolēni projekta"Skolas Soma" ietvaros devās izglītojošā pasākumā uz Motormuzeju.

        Muzeja ekspozīciju ievada stāsts par autobūves aizsākumiem – kā cilvēce soli pa solim izgudroja dažādas ierīces un tehnoloģijas, kas vēlāk ļāva radīt automobili. No riteņa izgudrošanas līdz pirmajam automobilim tika noiets 5000 gadu ilgs izgudrojumu un atklājumu ceļš.

        Šī izglītojošā pasākuma mērķis bija iepazīties ar autobūves vēsturi un tās attīstību, kas ilga 60 minūtes profesionāla gida pavadībā. „Garais ceļš līdz auto” ir ievads muzeja seno spēkratu ekspozīcijai un stāstam par autobūves pirmsākumiem pasaulē. Ka arī iesaistīties interaktīvās un izglītojošās muzeja pedagoģiskajās nodarbībās – fotografēšanās, interaktīva braukšana īstajā senā autobusā ar filmas demonstrēšanu, viscaur ekspozīcijai bērniem pieejamas interaktīvās darba stacijas, atpūtas zonas ar dažādām spēlēm, kā arī bērnu spēļu stūrītis.

        Mūsu skolēni izrādīja lielu interesi par autobūves vēsturiskiem auto modeļiem, gribējās visu pataustīt un iekšā iekāpt. Izmantojām iespēju sadalīt mūsu lielo grupu divās daļās – ar latviešu valodas runājošo gidu un mazākumtautības skolēniem, lai viss būtu skaidrs un saprotams. Skolēni izrādīja velēšanos atgriezties atkal un izmantot iespēju iegūt velosipēda vadītāja tiesības.

 

 

skolotāja Irina Troņenkova