Ar visu atbildību

Šogad no Mārupes novada Skultes sākumskolas uz Minsku devās četri talantīgi jaunie pētnieki: V.Koklača (2.b klase),  M.Mihejevs (PII grupa “Mārītes”), S. Motrenko (4.klase), J. Romanova (4.klase). Bērni devās uz konkursu kopā ar savu zinātnisko darbu vadītājiem: Ņ.Andrianovu, A.Čeiču-Sultani, J.Martjanovu un J.Sučkovu.  Skolotāji palīdzēja audzēkņiem īstenot iecerētos pētījumus, vadīja darbus, taču galvenos atklājumus bērni veica kopā ar vecākiem. Šogad mūsējie padziļināti izpētīja dinozauru dzīvi, savvaļas putnu pieradināšanu un turēšanu pilsētas apstākļos, atkritumu glabāšanas un pārstrādes aktuālās problēmas un netipiska inventāra izmantošanu spēlēs un sporta nodarbībās. Visi pētījumi tika veikti atbildīgi, precīzi, un godam prezentēti skolā pirms došanos uz Baltkreiviju.

Dāvanas visiem

Pats konkurss Minskā pulcēja ievērojamu dalībnieku skaitu no visas Baltkrievijas, kā arī no Baltijas valstīm. Visi bez izņēmuma bērni bija lieliski sagatavoti, darbi interesanti un daudzveidīgi. Piemēram, tika pētīts maizes ceļš līdz mūsu galdam, augu krāsošana ar krāsām, cirka triku apguve, planētu vērošana, citrusaugu noslēpumu atklāšana un daudz kas cits. Bija ko redzēt un darīt arī pedagogiem un vecākiem. Tika piedāvātas gan radošās darbnīcas, gan izglītojoši kursi. Savukārt, bērnus izklaidēja animatori, burvju mākslinieki. Tika rādīti eksperimenti un teātra izrāde. Apbalvoti ar medaļām, diplomiem un dāvanām bija pilnīgi visi dalībnieki.

Kur gribas atgriezties vēl

Kaimiņu zeme sagaidīja mūs ar saulainu laiku un ļoti draudzīgu attieksmi. Bērni un arī skolotāji bija sajūsmā par delfīnu priekšnesumu Minskas delfinārijā, kā arī ekskursiju pa pilsētu vēlā vakarā. Jāsaka, ka skats no Baltkrievijas nacionālās bibliotēkas 25 stāva terases aizrauj elpu. Tāpat, kā vizināšanās pilsētas metro.

Bērnus pārsteidza arī jaunais un bezgalīgi aizraujošais muzejs “Belarusmini”, kur var iepazīt  Baltkrievijas vēsturi, pētot valsts nozīmīgākos objektus maketu veidā. Pārsteidza minifigūriņu skaits katrā maketā: dažos, pat 200!

Iedvesmojoties no meistarklasēm un dažādiem pētījumiem, Mārupes novada Skultes sākumskolas pedagogi un skolēni ir gatavi jauniem zinātniskiem atklājumiem. Lai nākamā gada darbi būtu vēl radošāki, neparastāki un aizraujošāki. Par atbalstu un iespēju piedalīties festivālā “Esmu pētnieks”, izsakām pateicību Mārupes novada domei. Jo kas var būt labāks par radošu iedvesmu jauniem atklājumiem!